Aslanla Ortakları

aslan-ile-ortaklari

Sesli çocuk masalları sitemizde yeni masalımızın adı; Aslanla Ortakları Masalı bu masalı ve diğer sesli masalları sitemizde sesli dinleyebilir, yazılı masalları online okuyabilirsiniz. Biz gelelim masalımıza.. Bir gün..

Aslan ile Ortakları masalını dinlemek için lütfen oynat tuşuna basınız.

Bir ormanda aslan, at, keçi ve koyun birleşmiş ortaklık kurmuşlar. Aslan demiş ki;

– “Ortaklık ama her şeyde ortaklık. Kara da zarara da hepimiz ortak olacağız. Bunu kabul etmeyen hemen ortaklıktan ayrılsın.”

-“Kabul ediyoruz” demiş diğerleri. Dağılıp ormanın her yerine tuzak kurmuşlar. Bir süre sonra keçi koşa koşa gelmiş haber vermiş.

– “Tuzağımıza bir geyik düştü” demiş heyecanla. Herkes geyiğin başına toplanmış. Aslan etrafına şöyle bir bakmış, kükreyerek konuşmuş:

– “Durun bakalım önce ne yapacağımıza karar verelim. Avımızı dörde bölmemiz gerekiyor.” Herkes kabul etmiş. aslan geyiği dörde bölmüş.

– “Birinci parça benim” demiş aslan. En büyük parçayı alarak. Çünkü adı üstünde aslan payı tamam mı? demiş. Diğerleri mecbur kafasını sallamış. “Eh ikinci parçada benim. Çünkü hem sizin hemde diğer hayvanların kralıyım ben. kabul mü?”. Yine sus pus bir şekilde “kabul” demişler.

– “İyi” demiş. “Siz akıllı hayvanlarsınız. Ben akıllı hayvanları severim. Şimdi üçüncü parça ortaklığın en yaman, en güçlü kişisine verilecek. İçinizde benden yamanı benden güçlüsü var mı?”

Hepsi sessiz ve öfke içinde:

-“Hayır” demişler. “En güçlümüz sensin”.

-“İyi sevgili ortaklarım. Bu dördüncü parçada tabii ki benim payım. Tamam mı?”. Fısıltıyla: “Tamam, tamam” demişler. Aslan memnun gülümsemiş.

-“Yahu siz ne iyi ortaklarsınız. Demek ki ortaklığımız uzun süre devam edecek.”.

Bu masalımızı da burada bitirdik. Sitemizdeki diğer masalları dinlemeyi unutmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir